Nejlepší letní dětský tábor na jihu Čech. Nakolice 1. běh. Více než 40 let vzpomínek. Tábor založen roku 1970.

Škola Superhrdinů!

Publikováno: 06.06.2018

Archiv

Přehled roku


Škola Superhrdinů

2016

Stanislav Brůha

1. Batmangers, 2. Supermani, 3. Arrow team, 4. Strážci Galaxie, 5. X-meni

Škola Superhrdinů!


První běh letního tábora v Nakolicích jsme strávili ve Škole superhrdinů řízené Profesorem Charlesem Francisem Xavierem, známém jako Profesor X. Rozděleni jsme byli do superoddílů: Batmangers pod vedením Batmana jezdícího ve svém Batmobilu, dále Supermanů s vyučujícím Supemanem, Arrow teamu v čele s Arrowem, Strážců Galaxie, které učil Star Lord, a X-menů s Wolverinem. Superhrdiny podporovali ze superkuchtírny Úžasňáci, Želvy Ninj a a Mimoňi. Hned první večer na tábor zaútočilo Absolutní zlo a i přes aktivní obranu superhrdinů uneslo Profesora X. Naštěstí byl osvobozen společnými silami žáků a superhrdinů, kteří Absolutní zlo zahnali.

Profesor X byl však od této události odkázán na kolečkové křeslo, což odstartovalo superboj proti Absolutnímu zlu až do jeho úpiného zničení. K tornu, abychom mohli Absolutní zlo porazit, jsme potřebovali více síly a podporu dalších superhrdinů, které jsme vytvářeli z částí těl získaných výhrami v supersoutěžích. Při hodnocení jednotlivých lekcí jsme mohli dostat také hrací superkarty s vyobrazenými superhrdiny, jejichž superschopnosti (síla, výzbroj, rychlost, vitalita a charizma) rozhodovaly klání v pouličních superbojích a v superbojích v aréně s ostatními táborníky.

Byli jsme postaveni před náročné úkoly a soutěžili jsme v různých sportovních superhrách. Pro přeskládání hanojské supervěže jsme museli uběhnout dlouhé vzdálenosti a spojit superschopnosti našich mozků. Vyprávěli jsme proměnlivý vesmírný příběh superastronauta, který přistál na neznámé nebezpečné planetě, kde mnohokrát bojoval o přežití. Při jedné ze superzkoušek jsme prohnanou lstí překonali nevidoucí Absolutní zlo, abychom přepravili zdechlou supervodu přes jeho území do vlastních věder. Při superpexesu jsme uplatnili taktické dovednosti a ze získaných indicií jsme určili polohu ukrytých kamenů nekonečna, které jsou využitelné k oslabení zlých sil. Našli jsme cestu temným lesem, když se nás superbludičky snažily vlákat na scestí. Odhalili jsme a pochytali pašeráky cenností, abychom je odevzdali do superrukou spravedlnosti.

Naučili jsme se používat telepatické superschopnosti při pantomimické superhře na pohádky. Po namáhavém rozluštění zašifrované supermapy jsme objevili záhadný kryptonit. Aby nás Absolutní zlo nemohlo prokouknout, zamaskovali jsme se v lese, na parkovišti, ve stanu a dokonce i v davu. Samozřejmě jsme všichni obstáli v náročné superzkoušce nebojácnosti v domě hrůzy. Vybít přebytečnou energii jsme mohli na výletě do světa obyčejných smrtelníků, kde jsme řádně zatrsali a předvedli hrdinské taneční superkreace. K návratu nás přiměla změna superpočasí v deštivé nečasí.

Byli jsme svědky křtu nových táborových superpracovnficů. Mocný vládce vod Neptun přijel na své lodi a se svými pomocníky přichystal náročné přijímací superřízení. Pomocník Merlin je spolu s čertíky důkladně omyl, aby je Neptun mohl uvítat ke slavnostní superhostině, na kterou Jezinky přichystaly vybrané chody. I přesto, že adepti nabízeným pohoštěním pohrdli a pili vodu z rybníka, vzal je Neptun pod svou ochranu. I my superhrdinové si občas potřebujeme po vyčerpávajících superbojích ulevit na superzáchodech a pak umýt ruce v odprasovně superpazour, oblečení usušit v superschnárně a dát si pozor, abychom nespadli do odpadního superkráteru. Stravujeme se produkty superkuchtírny: nezapomenutelné jsou superpikadory, Pepkův superaktivátor svalů s kousky superkuřete a superminiminmoni ze superbrambor nebo supervýtažek z kuřete. Samozřejmě nesmíme zapomenout na supervaření na oddílovém supermístě, aneb co si sami ukuchtíte.

Po celou dobu však Absolutní zlo čekalo na naši chybu, aby na nás mohlo znovu zaútočit. Dokonce si za tím účelem vytvořilo v superstromosekárně svou vlastní ničivou zbraň — megakatapult. Nezaostali jsme a přistoupili k výrobě vlastních superpraků a střeliva. Své zbraně jsme se naučili ovládat palbou na superterče umístěné uprostřed rybníka. Když jsme nasbírali dostatek zkušeností a sil, podpořeni vytvořenými superhrdiny, mohli jsme vyzvat Absolutní zlo k rozhodující superbitvě. Po těžkém superboji se nám podařilo umístit do blízkosti smrtícího megakatapultu všechny kameny nekonečna a otevřít si tím bránu ke zbrani. Tu jsme postupně dokázali rozebrat a zničit. Absolutní zlo bylo poraženo.

Pro větší jistotu byl superkatapult demonstrativně spálen na závěrečném supertáboráku, který byl letos opět větší než loni. Po vyhodnocení celotáborové etapové superhry jsme jako odměnu za usilovnou práci získali pino různých superdobrot. Poslední večer jsme si stejně tak jako celý supertábor velice užili. Atmosféra ve škole superhrdinů byla absolutně gigasuper. Odvezli jsme si spoustu superzážitků, na které budeme vzpomínat, než se zase sejdeme.

Tak zase za rok ahóóój! 🙂