Nejlepší letní dětský tábor na jihu Čech. Nakolice 1. běh. Více než 40 let vzpomínek. Tábor založen roku 1970.

Hra o trůn

Publikováno: 04.06.2018

Archiv

Přehled roku


Hra o královský trůn

2014

Stanislav Brůha

1. Přítulné Ředkvičky z řeřichových příbytků, 2. Ležáci z Budvarhradu, 3. Karlovci, 4. Oreokrati, 5. Pouštní hadi

Hra o trůn


Jeden trůn vládne všem!

Pět rodů se svými panovníky si střeží své trůny, ale získat chtějí ten královský, ze kterého budou mít v moci celé Nakolické království. Na ten však může usednout jen jeden z panovníků, ten, jehož rod zvítězí nad všemi ostatními. Bylo tedy třeba posílit řady jednotlivých rodů, proto jsme se na začátku prázdnin sešli s těmi nejlepšími v nakolických královských lesích, kde si panovníci rozdělili své nové vyvolené druhy. V království bylo pět největších a nejsilnějších rodů: Přítulné Ředkvičky z řeřichových příbytků, Ležáci z Budvarhradu, Karlovci, Oreokrati a Pouštní hadi. Tyto rody se rozhodly bojovat o trůn krále Stanleyho z Nakolic. Hra o trůn může začít…

Když byli noví členové seznámeni během zasedání u velkého ohně s historií svého nového rodu a poznali tak svého panovníka, jenž je se svými druhy povede za vítězstvím, bylo nutné upevnit pozici rodu v Nakolickém království. Každý rod chtěl být zviditelněn a respektován, a tak si jejich členové zhotovili přehozy v rodových barvách a meče. Každý rod se pyšnil erbovým štítem, vlajkou a mráz nahánějícím pokřikem. Pro svého vůdce pak členové sestavili trůn, na který usedal během každého večerního shromáždění. Králi Stanleymu se tak naskytl krásný pohled na jeho hrdé rody. Během dvanáctidenního klání o králův trůn se mezi sebou rody střetly na polích vybíjené, na palouku fotbalovém nebo rozehrály živou partii člověče, nezlob se!

Na březích nakolických královských vod bojovaly s časem, když děravým vědrem vylévaly rybník, když proudem vody srážely kužele nebo když v rytířské obuvi piné vody kličkovaly mezi překážkami. Z břehů pak také vyrážely na závody flotil. Došlo i k situacím, kdy se rody spojily a společně se pokusily dobýt královské město, které úspěšně obléhaly dokonce dvakrát. Všude se povalovaly novinové kameny a oběti, kterých na obou stranách bylo víc než dost. Každý člen rodu se naučil střílet z luku, překonat zrádnou bažinu i identifikovat jednotlivé členy mafiánských rodin. Program byl také oživen trochou kulturních vložek. Jednou se celé království bavilo loutkovou tragédií o Sněhurce nebo „Nakolickým Missákem“, jindy zase připlul sám mocný Neptun, aby přijal do svých řad nové i staré nováčky královského dvora.

Další z večerů si každý příslušník rodu vyrobil svůj originální kostým, který fungoval jako vstupenka na večerní disco pod širým nebem. Nechyběla ani tradiční hrůzostrašná stezka odvahy, vaření na oddílových místech nebo výlet do Nových Hradů a Terčina údolí. Novinkou byl „Cinema večer“, kdy si každý zhotovil své vlastní 3D brýle a lístek, které byly podmínkou pro vstup do kina. Dalším zážitkem byl návštěvní den, kdy se tábor na celé odpoledne proměnil v pohádkovou říši, kde se to známými postavičkami jen hemžilo. Za mnohými z nás přijeli místo maminek, tatínků, babiček, dědečků, kamarádů a kamarádek kačeři z Kačerova, motýl Emanuel s Makovou panenkou, Šmoulové, Sněhurka s trpaslíkem, Pat a Mat, čerti a čertice a mnoho dalších pohádkových postaviček. Jako každý rok nechybělo slavnostní vyhlášení výsledků, které proběhlo poslední večer. Opět nám ukáplo pár kapiček slz u večerního táboráku, když se s námi království, trůny, nová strážní věž a branky na fotbal i ranní brzké budíčky loučily. Ale my zkušení víme, že příští rok se v Nakolicích zase sejdeme.

Tak zase za rok ah000j! Kdo bude chtít, může již brzy navštívit naše nové www stránky na adrese: www.nakolice.cz, na kterých právě pilně pracujeme a do konce září by měly být hotové. (SB)