Vzhledem k současné situaci a doporučením odborníků jsou všechny běhy letních táborů v Nakolicích zrušeny. Vybrané finanční prostředky budou zákonným zástupcům vráceny. Děkujeme za pochopení.

Nejlepší letní dětský tábor na jihu Čech. Nakolice 1. běh. Více než 40 let vzpomínek. Tábor založen roku 1970.

O táboře


Pamatujete si na svá dětská dobrodružství? Pamatujete na Vinettoua a jiné Mayovky? Také jste si představovali, jaké by to bylo, žít jako hrdinové z těchto knih? Myslíme si, že například takový pan Foglar by z našeho tábora měl jistě radost…

Letní dětský tábor Nakolice se nachází v překrásném prostředí Novohradských hor. Je prakticky v té nejhlubší přírodě, jakou si jen člověk z města dokáže představit. Hluboký, voňavý les, zpěv ptáků, krásný rybník, pleskání ryb a žádná elektřina. I tak by se dal tábor ve stručnosti charakterizovat.

 

Jihočeský tábor leží v lese nedaleko břehu Nakolického rybníka, daleko od hluku aut a ostatního městského ruchu. Je-li horko, mohou se děti schovat do stínu vysokých stromů, nebo se vykoupat v blízkém rybníku, je-li chladněji, rády chodí plnit dobrodružné táborové hry do tajemného okolí. Během dvou týdnů trvání tábora je jejich jedinou připomínkou hektické civilizace občasné projetí vlaku a jeden celodenní výlet do nedalekých Nových Hradů.

Blízký rybník je rozhodně obrovskou výhodou. Nejen že má dva přístupy, tedy z mola – pro plavce a z „pláže“ – pro méně zdatné plavce, nebo menší děti, které se mohou ráchat na břehu. Rybník využíváme i k plavbám na lodích „jen tak“ kolem pobřeží, či při plnění různých táborových her.

 


Ačkoliv na táboře není elektřina, vše ostatní, co by dítě mohlo potřebovat, je k dispozici. Dodávku vody zajišťuje hygienicky kontrolovaná studna. Stravu zajišťuje kuchyně, která má velmi dobré zázemí a dětem ji poskytuje pětkrát, někdy i šestkrát denně.

 

LTD Nakolice 1. běh pořádá svůj tábor již mnoho let. Vedení tábora, vedoucí, instruktoři, kuchyně a technická četa jsou sehraná parta, která ve stejném složení funguje již deset let a všichni dělají svou práci s láskou. Přihlášením vaší ratolesti na náš tábor se v žádném případě nestává členem žádné organizace ani oddílu.

 

Nakolický tábor je oáza klidu, ve které se děti zvyklé na každodenní konzumaci televize a internetu navrací zpátky k přírodě a k těm nejobyčejnějším věcem, jakými jsou dětské hry, večery u táboráků a kamarádství. Mají prostor pro rozvíjení svých schopností, dovedností, své fantazie a k poznávání životních hodnot.

 

 

Stručně o nás


Zážitky k nezaplacení!

Zážitky, zkušenosti, získání nových kamarádů - k nezaplacení.

Přírodní prostředí

Žádná elektrika, žádný facebook ani mobil!

Přátelský přístup

S úsměvem na ústech jde vše lépe!

Baví nás to!

To co děláme nás baví a je to na nás vidět.

Více než 40 let vzpomínek

Tábor založen v roce 1970

Nakolický tým

plný těch, kteří si toto místo zamilovali již ve svém dětství

Nejlepší letní tábor

Letní dětský tábor Nakolice 1. běh

Aktivity všeho druhu

Plavba na lodi, běhání po lese, souboj v pexesu, branný běh, koupání v rybníce, turnaj vybiky a mnoho dalšího

Dobrodružné celotáborovky

Mapa Odysseových cest z rodné Ithaky do Tróji a zpět

Nakolický ráj

Milujem to tady, protože jsou tu super lidi a komáři taky ...